Bineğim kayboldu yardımcı olur musunuz?
Böyle bir durumda olayın olduğu tarih ve saati yetkililere bildirmelisiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

Npc Bow, Premium Pickaxe veya Premium Axe kayboldu yardımcı olur musunuz?
Böyle bir durumda olayın olduğu tarih ve saati yetkililere bildirmelisiniz. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Eşyanız kalan süresi ile size geri verilecektir.

Ev kurdum onaylar mısınız?
Gün içerisinde ev onayları için yetkililer yeni kurulmuş evleri gezerek,evin durumuna göre onay verilmektedir. Bu konuyla ilgili page atmanız hatalı page olarak değerlendirilecektir.

Küfür ile ilgili ne yapmalıyım?
.ihbar komutu ile ilgili şahsı şikayet ederseniz gün içerisinde ki kontroller sonucu gerekli işlem yapılacaktır. İhbar sistemi ile bildirmediğiniz kişiye hiç bir işlem uygulanmamaktadır.

Donate ile kredi yükledim fakat hesabıma gelmedi?
Skype üzerinden python.nebula adresini ekleyip kullanıcı adınızı belirtirseniz işleminiz en kısa sürede yapılacaktır.

Çok ağırım çantamı boşaltır mısınız?
Oyun içi müdahale etmemiz söz konusu değildir. Yapabileceğiniz en mantıklı şey bir arkadaşınızdan sizi kesmesini istemeniz veya herhangi bir bineğiniz var ise ona atak vererek ölmeyi beklemenizdir.

Eşyam kayboldu, geri verebilir misiniz?
Karakterlerinizde ki eşyalar tamamen sizin sorumluluğunuzda olup herhangi bir hatadan dolayı silinmedi ise (kısaca hata bizden kaynaklı değil ise) eşyanızın geri verilmesi söz konusu değildir.

Bi bakar mısınız? Yetkili var mı? (Page Hk.)
Bu tarz pageler hatalı page kategorisine girdiği gibi çoğu zaman silinmektedir. Kısaca o anki online staffın insiyatifine göre değerlendirilir. Ancak bu gibi pageler ceza-i işleme tabidir.

Sms gelmiyor, ne yapmalıyım?
Eğer telefonunuz sms gönderimi esnasında çekmiyorsa, sms almanız gecikecektir. Uzun süre beklemenize rağmen sms alamıyorsanız, bağlı olduğunuz operatörü (Turkcell, Vodafone, TürkTelekom vs) arayarak B170 numaralı öperatörden sms almak istediğinizi belirtmelisiniz. Bunun sebebi sms gönderimi yaptığımız firmayı kara listeye almış olmanızdan kaynaklanmaktadır. Bu durumun çözümünü yalnızca operatörünüz aracılığıyla çözebilirsiniz.

X sistem hakkında bilgi alabilir miyim?
Sistemler kısmından aradığınız sistemi rahatlıkla bulabilir veya forumdan “arama” bölümüne öğrenmek istediğiniz sistemi yazıp bulabilirsiniz. Dolayısıyla bir sistemi page atarak öğrenmeye çalışmayınız.

RP yapmaya çalışıyorum ama bozuyor ya da baltalıyorlar?
Nebula Uo Shard’da size hakaret veya argo kelime söylenmediği sürece,Role play yapmanıza karışanlara karşı herhangi bir uygulama bulunmamaktadır.

Skill gelmiyor / X saatte X gain aldım, sorun mu var?
Gain oranları stabildir ve hiçbir sorun bulunmamaktadır. Kasma yönteminizden kaynaklı problem var ise gain alamazsınız. Örnek olarak,eğer tactic skilli sizden yüksek birinde tactic kasmaya çalışıyorsanız gain almanız çok daha zorlaşır.

Neden jaile atıldım, hiçbirşey yapmadım?
Jaile atılan bir kişinin bir diğer karakteriyle sorduğu klasik sorudur. Yetkili kişinin insiyatifine göre page cevaplanır fakat cevap alamamanız yüksektir. Atılma sebebinizi karakterinize tek tıklayarak görebildiğiniz gibi, suçu yetkilide aramak yerine “ben ne yaptım?” sorusunu kendinize sorup kendinizin cevabı bulması gerektiğini hatırlatırız. İstatistikler bölümünden jail bilgilerini de görebilirsiniz.

Türkçe karakter sorunu yaşıyorum
Program Files / Ultima Online klasörü içerisinde ki uo.cfg dosyasını notepad ile açtıktan sonra herhangi bir satırına UnicodeSpeech=on ekleyip kaydet diyip dosyayı kapatıyoruz. Tekrardan connector ile oyuna giriş yaptığınızda problemin düzeldiğini göreceksiniz.

PH durumu nedir?
PH belirli yetenekler haricinde %100 açıktır. Jhelom'da Young Arena'da yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz bir alan da mevcuttur. Animal Taming, Animal Lore, Hiding, Stealth, Snooping, Stealing, Necromancy yeteneklerinin geliştirilme oranı diğerlerine göre biraz daha yavaştır.

Kayıt olmak için ne yapmalıyım?
Web sitemiz üzerinden "Kayıt Ol" dedikten sonra çıkan formdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalısınız.
Form başarıyla gönderildikten sonra mail adresinize bir link gelecektir, ona tıklayın.
Linke tıkladıktan sonra cep telefonunuza hesabınızı aktive etmek için sms kodu gelecektir. (Sms yurtdışı hatlarına gönderilmemektedir.)
Kayıt işlemi tamamlandıktan yaklaşık 5dk sonra oyun hesabınız aktif hale gelecektir.


Pin kodum kilitlendi ne yapmam gerekiyor?
Web sitemizden hesap işlemleri bölümüne giriş yaparak Kayıp Pin işlemi yaparsanız, hem pin kodunuz değişecek hem de pin kodunuzdaki bloke kalkacaktır.

Connector ile bağlantı sorunu yaşıyorum?
Connector'e tıkladığınızda hiç açılmıyorsa;
- İndirdiğiniz dosya içerisinde SetUOFolder.exe isimli dosyayı açın ve Gözat kısmından Ultima Online klasörünüzdeki UO.exe dosyasını seçip tamam deyin.
Türkçe karakter sorununuz varsa;
- Bağlantı programını kapatıp, Ultima Online klasöründeki uo.cfg dosyasını Notepad (Not Defteri) ile açıp, Unicodespeech kısmı varsa Unicodespeech=on olarak düzeltmelisiniz, yoksa eğer en alt satıra Unicodespeech=on olarak eklemelisiniz.
- uo.cfg dosyasını Nebula UO Shard klasörü içerisine de atmalısınız.

Çözünürlük nasıl değişir?
- Çözünürlük Ayarlama isimli videoyu izleyerek yapabilirsiniz.

Mac OS X kullanıyorum, Nebula'ya girebilir miyim?
- Mac OS X üzerine Wine kurunuz.
- Ultima Online'ın kurulmuş haldeki klasörünü herhangi bir yere kopyalayın.
- Wine menüsünden Run ile Ultima Online kurulu değilse kurunuz.
- Nebula Connector'ü indirip Wine ile onun da kurulumunu yapınız.
- Nebula Connector kurulu olan dizinde SetuoFolder.exe isimli dosyayı çalıştırıp uo.exe yolunu tanıtınız.
- İndirdiğiniz dosyayı açıp güncellemeleri yapmasını bekleyin ve Client açılınca oyuna giriş yapın.

SİSTEMLER

Devam Et

EŞYALAR

Devam Et

ETKİNLİKLER

Devam Et

Hemen Katıl

Karakterini Yarat Ve Sosaria'yı Keşfet

20 yılı deviren, Türkiye'nin en köklü Ultima Online sunucusu olan Nebula'nın büyülü dünyasına adım at. Her oyun tarzına özel sistemler ve eşyalar ile eşsiz bir Ultima Online deneyimi yaşa.

Kayıt Ol