Öncelikle Page ne demektir ve hangi durumlarda kullanılmalıdır gibi temel kavramlarla konuya girelim. Page, Ingilizce bir terim olup, çağrı, yardım gibi anlamlarda kullanılabilir. Page yerine GM Çağrısı da diyebiliriz.

Page atabilmek için, oyun içinde karakterinize çift tıkladığınızda (ya da Open – Paperdoll macrosunu kullanarak) açılan, üzerinde karakterinizin resminin bulunduğu pencerede (Paperdoll) Help butonuna basmanız gerekir. Bu butona bastıktan sonra karşınıza şu menüler çıkar.

1.GM Çağrısı
2.Takılmak (Stuck)
3.Kurallar
4.Sunucu Durumu
5.Komutlar

GM Çağrısı butonuna bastığınızda karşınıza sorununuzu yazmanız için bir bölüm gelecektir. Buraya page atma nedenimizi mümkün olduğunca kısa ve açıklayıcı bir şekilde yazmamız gerekir. Aksi halde yazdıklarınızı okuyacak staff üyesi mesajınızı dikkate almayacaktır. Kısaca söylemek gerekirse page mesajınız, sorununuzun ne olduğunu anlatacak ve mümkün olduğunca kısa olacak şekilde yazılmalıdır.

En çok karşılaştığımız hatalı pageler ve neden hatalı oldukları aşağıda açıklanmıştır. Hatalı pageler hapse girmenizle sonuçlanacaktır.

- Abuse var gelin, X kişi abuse yapıyor, Ayı bug ı var bakar mısınız?
Bug abuse (hata sömürme) oyundaki hatalardan fayda sağlanması suçudur. Eğer abuse yapan birini görürseniz kimin veya kimlerin abuse yaptığını belirtmenizin yanında ne yaptıklarını da özetlemeniz gerekiyor.

- ”X kişi çatıdan büyü atmaktadır”
şeklindeki bir mesaj ile en kısa sürede ilgilenilecek ve gerekli ceza uygulanacaktır. Bu gibi bir page atmadan önce mutlaka “Hata Sömürme” suçlarının neler olduğunu okuyunuz.

- ”Silencer şöyle bi sorunum var gelebilir misiniz?”, Silencer online mı??
Her kim olursa olsun, kesinlikle kişiye özel page atmayınız.

- X karakterim hapse girdi, ben masumum?, “Haksız yere jaile girdim”
Bu gibi şikayetleriniz için olayın olduğu tarih/saat, kullanıcı ve karakter adınız ile cezayı uygulayan yetkili kişi adını vererek için Nebula Staff kadrosuna skype veya forum üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Oyundayken bu gibi şikayetlerde bulunmak hatalıdır.

-Sorunum buraya sığmıyor, gelin anlatayım?
Sorununuz ne olursa olsun mutlaka özetlemeye çalışmalısınız.

- Beni yanınıza alır mısınız, özel konuşmak istiyorum, Scriptsde konuşabilir miyiz?
Her ne sebeple olursa olsun yönetim kadrosundan sizi yanlarına almalarını veya boş bir alana göndermelerini isteyemezsiniz. Dolayısıyla konuşmak istediğiniz konunun diğer oyuncular tarafından duyulmamasını istiyorsanız, boş bir alandan, sorununuzu özetleyen bir page atmalısınız.

- Pin kodumu unuttum, şifremi kaybettim,anahtarımı unuttum, bankamı açamıyorum, Accountum hacklendi yardım edin.
Her türlü account sorunlarınız için Nebula Staff kadrosuna skype veya forum üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Unutmamalısınız ki account sorunlarınıza oyun içi bir yardım verilemez.

- “Durup dururken altımdaki at yok oldu”, “X item dün gece girdiğimde buradaydı, şimdi baktım yok”
Her ne sebeple olursa olsun kaybolan item/binek vs. hiçbir şekilde geri verilemez.

- “Guildimin markı yok çıkamıyorum beni çıkartırmısınız”
tarzında atılan page ler hatalıdır.Guild’inizin yerini kaybetmiş olmanız veya yerini bilmemeniz oyun-içi bir durumdur.

- “Gemime ulaşamıyorum”, “Gemideyken oyundan düştüm, şimdi karadayım beni gemime gönderebilir misiniz?”
Ship finder deed yardımıyla geminize ulaşabileceğinizden oyun içi bir durumdur ve staff yardımcı olamaz.

- “Soy adımı sildirmek istiyorum”, “Adımın harfini büyültmek / küçültmek istiyorum”, “İsmimi değiştirmek istiyorum”
Hiçbir şekilde isim değişikliği yapılmamaktadır. (Eğer karakterinizin adı bir staff üyesinin adıyla aynı ise ve isim kurallarına aykırı ise uyarısız olarak değiştirilir)

- Her ne şekilde olursa olsun, küfür veya hakaret içeren, Nebula Staff’ı aşağılamaya, rencide etmeye yönelik bütün pagelerin cezası sunucularımızdan süresiz uzaklaştırmayla sonuçlanacaktır. Kullanıcı sözleşmesinde de kabul ettiğiniz gibi, Nebula tarafından yapılan duyuruları ve yenilikleri takip etmek zorundasınız. Bu yüzden duyuru yapıldıktan sonra bu kuralları bildiğiniz varsayılır. Lütfen ana sayfadan sık sık yenilikleri ve duyuruları kontrol ediniz.

- Oyun bilgisi eksikliği sebebiyle bilgi amacında page atmak yasaktır. Oyun içi bilgiyi oyun içerisinde ya da forumdan diğer oyunculara sorarak edinebilirsiniz.

SİSTEMLER

Devam Et

EŞYALAR

Devam Et

ETKİNLİKLER

Devam Et

Hemen Katıl

Karakterini Yarat Ve Sosaria'yı Keşfet

20 yılı deviren, Türkiye'nin en köklü Ultima Online sunucusu olan Nebula'nın büyülü dünyasına adım at. Her oyun tarzına özel sistemler ve eşyalar ile eşsiz bir Ultima Online deneyimi yaşa.

Kayıt Ol